י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
בעיצומה של השבת

אב ובנו הותקפו בדרך לכותל: "דבר שבשגרה"

אב ובנו הותקפו באלימות ע"י מס' בני מיעוטים, בעת שעשו את דרכם לכותל המערבי | בתגובה לאירוע מסר עו"ד בלייכר: "לצערנו תופעות של תקיפות טרוריסטיות כנגד יהודים נעשות כבדבר שבשגרה" | משטרת ישראל: "מתנהלת חקירה"

אב ובנו הותקפו בדרך לכותל: "דבר שבשגרה"
מתפללים בעיר העתיקה, ארכיון צילום: סלימן חאדר, פלאש 90

מספר בני מיעוטים תקפו בעיצומה של השבת אב ובנו שצעדו בעיר העתיקה בדרכם להתפלל בכותל, דחפו והכו אותם. חלק מהתוקפים נעצרו לאחר שהוזעקה משטרה. עו"ד בלייכר מארגון חוננו אמר כי  "תופעות של תקיפות טרוריסטיות כנגד יהודים נעשות כדבר שבשגרה".

התקיפה אירעה בשבת שעברה, עת צעדו האב ובנו ברחובות הרובע המוסלמי בדרכם לתפילה בכותל המערבי, כאשר לפתע התנגש גבר ערבי בחוזקה עם כתפו בגופו של האב. בתגובה להתנגשות התרעם האב וצעק על התוקף, שבתגובה התנפל עליו ודחף אותו. לאחר הדחיפה הצטרפו לתוקף עוד שבעה ערבים נוספים והחלו מכים באלימות את האב ואת בנו.

כתוצאה מהתקיפה, נחבלו האב ובנו קשות בכל חלקי גופם, וסבלו מחבלות ומסחרחורות. לאחר התקיפה הגיע האב לתחנת המשטרה להגיש תלונה כנגד התוקפים, שם נמסר לו כי המשטרה כבר עצרה מספר מן התוקפים.

עורך דינם של האב ובנו, חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרה, בו ביקש למצות את הדין עם התוקפים. בנוסף ביקש עו"ד בלייכר להמשיך ולחפש אחרי התוקפים הנוספים שטרם נעצרו ולהביאם למעצר בהקדם האפשרי.

בתגובה לאירוע מסר עו"ד בלייכר: "לצערנו תופעות של תקיפות טרוריסטיות כנגד יהודים נעשות כבדבר שבשגרה. אנו דורשים לטפל באירועים אלו במלוא החומרה תוך הקצאת משאבים רבים והעמדה לדין של התוקפים כולם בגין עבירות טרור".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בחקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו ומטבע הדברים לא ניתן לפרט אודותיה".

תקיפה הכותל המערבי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד