1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

המגישה נגד סיוון רהב-מאיר: "אל תכלילי"

העיתונאית סיוון רהב-מאיר פרסמה רשומה בנושא השינוי שעובר הזמר אביב גפן והתקרבותו לדת: "הסמל החילוני-שמאלני מורד במוסכמות הקדושות" | מגישת 'חדשות 13' לא אהבה והגיבה: "חווית הנעורים שלך לא בהכרח משקפת את החילוניות הישראלית"

מאיר שלם, כ"ה כסלו תשפ"ב 29/11/2021 21:07

לא אהבה את הרשומה אביב גפן בהופעה אביב גפן בהופעה צילום: Moshe Shai/FLASH90

תמר איש-שלום, מגישת המהדורה המרכזית ב'חדשות 13', לא ממש התלהבה בלשון המעטה מרשומה שפרסמה העיתונאית החרדית, סיוון רהב-מאיר, המועסקת בערוץ המתחרה 'ערוץ 12', רשומה שעסקה בחילוניות הישראלית ובשינוי שעובר הזמר אביב גפן.

רהב פרסמה רשומה ברשת החברתית פייסבוק, ובו כתבה: "נהוג לחשוב שאביב גפן היה פעם זמר בועט ומורד, ואילו עכשיו הוא פתח במסע של פיוס ומתינות וקונצנזוס. לדעתי ההיפך הוא הנכון".

"בשנות ה-90, בנעוריי ברמת-השרון, אביב גפן ביטא עבורי את כל מה שהיה אמת מוחלטת: הדתיים הם הבעיה של המדינה, הסכמי אוסלו הם הפתרון, צריך לצאת כבר מהשטחים והיהדות היא פרימיטיבית ולא רלוונטית. לא היה שום דבר מאתגר עבורי בטקסטים שהוא שר ואמר אז. ככה בדיוק חשבנו כולנו".

לדבריה, "מה שאביב גפן עושה בחודשים האחרונים, הוא-הוא המרד האמיתי. הסמל החילוני-שמאלני, הבן של יהונתן גפן, מורד במוסכמות הקדושות האלה".

תמר איש-שלום הסתייגה מהרשומה של רהב, וכתבה: "גם אני גדלתי באותה תקופה. גם אנחנו הלכנו להופעות של אביב גדלתי בשכונה סופר חילונית ובבתי ספר חילוניים למהדרין. לא נתקלתי סביבי בגישה רווחת שהדתיים הם הבעיה או שהיהדות היא פרימיטיבית ולא רלוונטית".

"בכל נדרי חלק ניכר מהכיתה החילונית נפגשה בבית כנסת (שבו גברים ונשים התפללו יחד), בצופים היו שבטים דתיים, ובתיכון היו לנו מפגשים עם בתי ספר דתיים. בטח ובטח שהשקפת העולם שגדלנו לאורה לא היתה "קודרת, שחורה, פסימית", ולא היה שום מחסור ב"תקווה ואמונה וחזון משותף".

היא סיימה את סדרת ציוציה בצייצן: "אני מציעה, בזהירות, שחווית הנעורים שלך לא בהכרח משקפת את החילוניות הישראלית, אז או היום. (גם חווית הנעורים שלי לא בהכרח משקפת את הכלל. החיים מורכבים והמציאות מורכבת, לכן כדאי לא להכליל ולא להשטיח, גם אם הכוונה טובה)".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סיון רהב מאיר הגדירה מדויק חד וחלק אל תנסי לבלבל את הדברים  (ל”ת)


 2. מגישת החדשות נתנה גושפנקא לדבריה של רהב-מאיר  (ל”ת)

  אליהו

 3. תמר איש שלום לא משלימה עם הסוף של השמאל  (ל”ת)


 4. מה לעשות?  


  • אמן (ל”ת)


 5. סיון צודקת  

  שירה

 6. לא צריך לתת פרס  

  שרון

 7. מזל שרבים וטובים מבינים את הטעות של "הפרה הקדושה החילונית"  


 8. צביעות השמאל  


 9. סיון רהב מאיר היא לצנינים בעיני רבים מעמיתיה שהיו מתים שיעיפו אותה.  

  אבי

 10. תמר  


;