כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
צמיגים הושלכו פנימה

בית הכנסת לזכר המאבטחים הוצת: "ספרי קודש וסידורים נפגעו"

סידורים וספרי הקודש בבית הכנסת במצפה זי"ו עלו באש, לאחר שאלמונים הציתו את המבנה שהוקם לזכרם של שני מאבטחים, יהודה בן יוסף ויואב דורון - אשר נהרגו במקום מירי של כוחותינו לאחר שזוהו בטעות כמחבלים | הנס: ארון הקודש היה ריק מספרי תורה

בית הכנסת לזכר המאבטחים הוצת: "ספרי קודש וסידורים נפגעו"
בית הכנסת שהוצת צילום: כבאות והצלה יו"ש

בית הכנסת במצפה זי"ו בדרום הר חברון, שהוקם לזכרם של שני מאבטחים, יהודה בן יוסף ויואב דורון - אשר נהרגו במקום מירי של כוחותינו לאחר שזוהו בטעות כמחבלים - עלה במהלך השבת באש.

לוחמי אש מתחנה אזורית יהודה פעלו לכיבוי בית הכנסת, הנמצא סמוך ליישוב "מעלה חבר". הממצאים בשטח שנמצאו ע"י כוחות הכיבוי העידו כי מדובר בהצתה מכוונת.


בית הכנסת שהוצת

"התקבל דיווח במשל"ט יו"ש על שריפה של בית כנסת במצפה זי"ו", סיפר רס"מ אבי דסטה מפקד הצוות. "עם ההגעה למקום זיהינו מבנה אבן אשר כל תכולתו עלתה באש".

"עוד מצאנו במקום צמיגים רבים שככל הנראה הושלכו פנימה על מנת ליצור בעירה חזקה במבנה", הוסיף מפקד הצוות. "כמו כן ספרי הקודש והסידורים שהיו במקום נפגעו מהשריפה, ארון הקודש שהיה במקום נשרף גם הוא, אולם למרבה המזל לא היה בתוכו ספר תורה".

בכבאות והצלה מציינים כי בעבר כבר פעלו לוחמי האש מתחנה אזורית יהודה במקום, גם כן בשריפה אשר בסיום החקירה נמצא כי מדובר בהצתה מכוונת.

חוקר שריפות מטעם כבאות והצלה לישראל החל בחקירת האירוע יחד עם חוקרי המז"פ ממחוז ש"י של משטרת ישראל.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי אמר כי "מזעזע אותי לחשוב על סמיכות המקרים של שני בוגרי אגוז שנהרגו לפני כעשרים שנה באש צה"ל, ועל חילול זכרם דווקא בשבוע הזה. מדובר באירוע שלא יכול לעבור בשתיקה, הם זורקים אבנים על הרכבים שלנו, הם מקימים מבנים לא חוקיים בשטחי C, הם עוקרים עצי זית ושתילים וגם שורפים בתי כנסת, אנחנו צריכים להחזיר את ההרתעה שלנו כאן ומהר, ריבונות לא נמדדת רק במתן דוחות תנועה, ריבונות נמדדת בשליטה על השטח".

"אני קורא לכוחות הבטחון לחקור את השריפה ואת חילול הקודש ושריפת ספרי קודש וספרי תפילה, חובה להגיע למבצעים מדובר כאן על פשע שנאה שיכל להתגלגל לאירוע טרור לכל דבר, ויתרה מכך חובה למנוע את השריפה הבאה ואת זה עושים רק על הרתעה. אנחנו נמשיך להעמיק את אחיזתנו בארץ הזו באזור הזה ונמשיך לשמור על זיכרון הנופלים שציוו לנו את החיים", הוסיף דמרי.

בית כנסת הצתה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד