1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

"מוטטו אותם כלכלית": מכרו לחרדים עסקים כושלים - ויועמדו לדין

שני אחים ואשתו של אחד מהם יועמדו לדין, בכפוף לשימוע, בעקבות ביצוע עבירות של הונאה ומרמה | השלושה חשודים כי הפעילו מיזם מכירת עסקים כושלים תוך הצגת מצג שווא כי מדובר בעסקים רווחיים, אותם פרסמו במקומונים במגזר החרדי | כל הפרטים

אבי גדלוביץ'כ"א שבט תשפ"ב 23/01/2022 17:28

נעזרו במקומונים לחיצת ידיים, לחיצת יד, עסק, עסקה, עסקים, פגישה, ביזנעס סגירת עסקה. אילוסטרציה צילום: pixabay

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הודיעה היום לעורכי דינם של אורן כהן, אלון כהן ורחל רובינשטיין כי נשקלת האפשרות להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע, כל אחד על פי חלקו, בחשד לביצוע עבירות של הונאה, מרמה, עבירות מס, עבירות הלבנת הון, עבירות פשיטת רגל ועבירות של הונאת נושים.

זאת, לאחר שיזמו והפעילו מיזם מכירת עסקים כושלים תוך הצגת מצג שווא כי מדובר בעסקים רווחיים. על פי כתב החשדות, בשנים 2021-2017 רכשו האחים אורן ואלון כהן עסקים כושלים בסכום נמוך ופרסמו אותם למכירה במקומונים במגזר החרדי.

העסקים הוצגו בכזב כרווחיים ואורן הציג עצמו בכזב כבעל העסק, השתמש בשמות בדויים ונהג לספר לקונים הפוטנציאלים, בין היתר, כי מדובר בעסק רווחי ביותר. החשודים הציגו מצגי שווא שונים ומתוחכמים באמצעותם הונו את הקונים הפוטנציאליים ושכנעו אותם לרכוש עסקים כושלים בסכומים של מאות אלפי שקלים.

קורבנות העבירה שרכשו את העסקים הכושלים, גילו עד מהרה כי הונו ונאלצו למכור את העסק שרכשו מהחשודים לאחר שנגרמו להם הפסדים של מאות אלפי שקלים, אשר מוטטו אותם כלכלית. בכתב החשדות מצוינים עשרה אירועים שונים בהם מכרו החשודים במרמה עסקים שונים, בין היתר, פיצריות, מכבסה ומסעדות. כתב החשדות מייחס לחשודים עבירות מרמה בהיקף של כ - 5 מיליון שקלים.

בנוסף, על פי כתב החשדות, החל משנת 2008 היה לאורן כהן חובות לנושים שונים ובשל כך התפתחו נגדו תיקים בהוצאה לפועל. אורן ורחל התחתנו בשנת 2012 אך הם לא נרשמו במשרד הפנים כנשואים ורחל לא שינתה את שם משפחתה וזאת על מנת לסייע לחשוד להונות את נושיו.

התיק מטופל על ידי עו"ד אור גבאי מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) והחקירה נוהלה על-ידי צוות חקירה של משטרת מחוז ירושלים, פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, היחידה הארצית לחקירות של הממונה על חדלות פירעון במשרד המשפטים וחקירות מכס ומע"מ ירושלים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;