1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

המדינה תובעת אישה שהכפישה את ד"ר אלרעי-פרייס: "חציית גבול"

60 פרסומים שקריים ופוגעניים העלתה יוספה ברק–טמיר נגד ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר אלרעי פרייס ובני משפחתה | כעת הגישה נגדה המדינה תביעת דיבה ע"ס 250,000 ש"ח: "חציית גבול שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום"

אבי גדלוביץ', כ"ג שבט תשפ"ב 25/01/2022 15:31

60 פרסומים שקריים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

פרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בת"א תביעת דיבה לפי חוק איסור לשון הרע, בשם ד"ר אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, נגד יוספה ברק – טמיר. התביעה על סך 250,000 ש"ח הוגשה בגין פרסומים כוזבים ופוגעניים שהפיצה הנתבעת ברשתות החברתיות בגנותה של ד"ר אלרעי – פרייס, תוך שימוש בבני משפחתה לרבות בנה הקטין.

מכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד דקלה בללתי מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) ובשיתוף היחידה לאכיפה אזרחית, עולה כי הפרסומים הם חלק ממסע שיטתי להכפשת שמה של ד"ר אלרעי – פרייס, מתוך מטרה להשפיע באופן פסול על תפקודה ועולים לכדי רדיפה אישית של ממש. בפרק זמן של שבועיים וחצי פרסמה הנתבעת למעלה מ-60 פרסומים שקריים ופוגעניים בעניינה של ד"ר אלרעי פרייס ובני משפחתה.

בפרקליטות מציינים כי פרסומים שקריים אלו מהווים פגיעה מכוונת בשמה הטוב של התובעת ובמקצועיותה כראש שירותי בריאות הציבור ויש בהם משום ניסיון לפגוע בעיסוקה ובמקצועיותה במטרה לערער את אמון הציבור בהנחיות מקצועיות של המשרד במהלך מגיפה.

"חשוב להדגיש", אומרים בפרקליטות, כי "אין מחלוקת שביקורת כלפי עובדי מדינה היא לגיטימית ואף חיונית לשם תפקודן התקין של רשויות השלטון, גם בזמן מגיפה עולמית, לרבות הבעת ביקורת ביחס לפעילות החיסונים, גם אם לא תמיד היא מתאפיינת באיפוק ובנימוס. אבל מכאן ועד להשתלחות אישית וכוזבת נגד עובד ציבור ובני משפחתו - היא חציית גבול שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מי אמר שהפרסומים שקריים? יכול להיות שהם לא שקריים.  (ל”ת)


;