י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
אוקראינה כיהודה ושומרון

אהוד ברק מחמיא לפוטין: "הוא מוכשר ומחושב"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הגיב לאפשרות של מלחמה במזרח אירופה, ואמר שנשיא רוסיה הוא מוכשר ומחושב: "אם אוקראינה תמשיך לגלוש ליד נאט"ו, הכיסא שלו בקרמלין - בסכנה". הוא השווה בין היחס של ישראל ליהודה ושומרון ליחס רוסיה לאוקראינה

אהוד ברק מחמיא לפוטין: "הוא מוכשר ומחושב"
אהוד ברק צילום: Tomer Neuberg/Flash90

האפשרות שתיפתח מלחמה במזרח אירופה עדיין על השולחן. ובזמן שהיחסים בין אוקראינה לרוסיה ממשיכים להחריף, אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר, טוען שפוטין משחק בקלפים חלשים.

ברק סיפר בראיון ל"כאן ב" שהוא מכיר את נשיא רוסיה מעל לשני עשורים, ולדבריו הוא מחושב. ‏"אני מכיר את פוטין יותר מ-20 שנה, הוא איש מוכשר ומחושב ורחוק מלהיות משוגע. הוא משחק בקלפים חלשים".

"הכלכלה הרוסית חלשה מאוד. בעיניו, אם אוקראינה תמשיך לגלוש לידי נאט"ו גם הכיסא שלו בקרמלין יתערער", אמר. ראש הממשלה לשעבר השווה את היחס של רוסיה לשכנתה, ליחס של ישראל ליהודה ושומרון.

‏"אוקראינה בשביל הרוסים היא כמו החלקים הרגישים ביותר ביהודה ושומרון בשבילנו. ישראל במצב עדין. ארה"ב בעלת הברית העיקרית שלנו. מצד שני, יש לנו אינטרס עמוק ברוסיה. אם זה יגיע לעימות כלל עולמי ישראל תצטרך לקחת בגמגום את העמדה האמריקנית".

הוא הגיב גם להסכם הגרעין שמתגבש: "הסכם טוב יותר מהיעדר הסכם. הדאגות במקומן – צריך לגשר עליהן בשיחות סגורות עם האמריקנים. קיומנו לא מוטל בספק. ישראל צריכה לחשוב איך היא תנהג במקרה שאיראן תהפוך למדינה סף גרעינית".

אהוד ברק ולדמיר פוטין יהודה ושומרון אוקראינה רוסיה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד