י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
חשש ממתיחות בהר הבית

עם גדי: 4 פעילי ימין נעצרו בירושלים ויו"ש

המשטרה עצרה ארבעה חשודים, לאחר שתכננו להפר את הסדר בהר הבית לקראת חג הפסח | בביתו של אחד מהם נתפס גדי | המשטרה: "קוראים לציבור שלא לתת במה, יחס או ביטוי לשוליים קיצונים המנסים או קוראים להפר את הסדר והחוק"

עם גדי: 4 פעילי ימין נעצרו בירושלים ויו"ש
תפיסת הגדי צילום: צילום מסך

בימים האחרונים הופצו פרסומים כוזבים ברשתות החברתיות בנוגע להר הבית והמקומות הקדושים, וכן פרסומים בדבר עידוד של גורמים קיצוניים להיעצר ע"י המשטרה בניסיון להגיע להר הבית ולפעול במקום שלא כדין.

המשטרה עצרה לחקירה עפ"י צו בימ"ש 4 חשודים בשנות העשרים לחייהם, תושבי ירושלים ואיו"ש, בחשד לכוונתם להפר את הסדר, וכן קריאתם להפרת הסדר הציבורי/להפר הוראה חוקית.

אמש החשודים נעצרו בבתיהם ע"י בלשי המשטרה ונלקחו לחקירה בימ"ר מחוז ירושלים. בביתו של אחד החשודים שנעצרו נתפס גדי.

תפיסת הגדי

משטרת ישראל פועלת בירושלים וביתר הגזרות עם כל גופי הביטחון, בכל שעות היממה, במישור הגלוי והסמוי, נגד כל אדם שינסה להפר את הסדר ולפעול בניגוד לחוק ולנוהג הקיים בהר הבית וביתר המקומות הקדושים בעיר.

מקרים ופרסומים שיעלו חשד לעבירה פלילית יבדקו ויטופלו בהתאם. בנוסף פורעי חוק ומפרי סדר מכל סוג שהם- יטופלו בהתאם, לרבות ביצוע מעצרים, פתיחה בחקירות פליליות והרחקה מהאזור ככל שידרש.

"אנו קוראים לציבור שלא לתת במה, יחס או ביטוי לשוליים קיצונים המנסים או קוראים להפר את הסדר והחוק. הנוהג הקיים בהר הבית וביתר המקומות הקדושים בעיר ירושלים נשמר וימשיך להישמר כל העת, ולא נאפשר לקיצוניים ועבריינים מכל סוג שהם להפר אותו", נמסר מהמשטרה.

גדי קרבן פסח הר הבית פעילי ימין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד