1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צמידים וספירת קהל: כך תתנהל ההילולה במירון

כ-8,000 שוטרים ולוחמי משמר הגבול יפעלו בימי ההילולה במירון | במשטרה מתכוונים לעצור את תנועת האוטובוסים אל ההר אם מספר השוהים בו יגיע ל-16,000 בו זמנית | הכרטיסים, השהייה בהר והגבלת המשתתפים: כל הפרטים על אירועי ל"ג בעומר בציון הרשב"י

אבי גדלוביץ'י"ד אייר תשפ"ב 15/05/2022 22:06

ההנחיות וההגבלות תפילות במירון תפילות במירון צילום: David Cohen/Flash90

ההילולה במירון תיערך הדנה בהתאם להמלצות הביניים של ועדת החקירה לאסון מירון, שאומצו על ידי הממשלה, שעיקריהן: הגבלת כמות החוגגים במתחם הקבר בכל רגע נתון במהלך ההילולה ל-16,000, וקיום הדלקה אחת בלבד.

הגבלת מספר המבקרים ל-16,000, בכל רגע נתון, תבוצע באמצעות כרטיסי נסיעה שכבר נמכרו. הכרטיסים מאפשרים הגעה באמצעות תחבורה ציבורית לאתר ושהיה של עד 4 שעות במתחם הקבר. לא תתאפשר הגעה רגלית לאתר ולא ברכבים פרטיים. יש להצטייד בכרטיסים מבעוד מועד.

אוכלוסיות מיוחדות ובכללם משפחות נספי האסון יקבלו היתרי שהיה מיוחדים מהמשרד לשירותי דת, ובלבד שכמות המבקרים באתר לא תעלה על 16,000 בכל רגע נתון. תושבי מושב מירון ואורחים לא יהיו זכאים לכניסה למתחם הקבר אלא אם יצטיידו בכרטיס נסיעה או היתר מיוחד של המשרד לשירותי דת.

במשטרה מציינים כי ארועים משניים במתחם מירון מחייבים אישור מטעם הרשות המקומית. בכל מקרה אין להדליק מדורות בכל מתחם מירון ובשטח היערות הסמוכים.

ההגבלות על הגעה למתחם הקבר החלו כבר היום. החל מהבוקר לא מתאפשרת הגעה עם כלי רכב פרטיים למירון. הבאים ברכבים פרטיים יידרשו להחנותם בחניון ייעודי מחוץ לישוב ולהיכנס רגלית. לרשותם של נכים ומוגבלים יועמדו הסעות מטעם "עזר מציון" מהחניון אל מתחם הקבר וחזרה.

החל מיום שלישי (17.5) בשעה 22:00 ייכנסו ההגבלות על כמות השוהים במתחם הקבר לתוקף. כל השוהים במתחם הקבר יידרשו לצאת ממנו, וכל כלי הרכב הפרטיים שימצאו בחניון הסמוך לישוב ובחניות לא מוסדרות – יגררו על חשבון בעליהם.
בכל מתחם היישוב מירון בשעה זו ישארו רק תושבי הישוב ואורחיהם ותנועת כלי רכב פרטיים תיפסק.

ביום רביעי בבוקר יחלו ההסעות בתחבורה הציבורית להביא את המתפללים למתחם הקבר. סדרנים מטעם ההפקה יחלקו צמידים לבאים לאתר על מנת לעקוב אחר שעת הכניסה ולהבטיח שלא ישהו באתר יותר מ-4 שעות. נציגי מפיק הארוע יספרו את כמות הנכנסים והעוזבים את האתר על מנת להבטיח כי תישמר ההגבלה על כמות השוהים באתר. תנועת ההסעות אל האתר תיעצר אם מספר השוהים יגיע ל-16,000.

"הציבור נדרש לאחריות וערבות הדדית ולצאת ממתחם הקבר בהתאם לשעות הרשומות בכרטיס", מסרה המשטרה. "וזאת על מנת לאפשר לכלל החוגגים שהצטיידו בכרטיסים לממש את זכותם להגיע למתחם הקבר".

הגבלה נוספת תחול על כמות השוהים בציון עצמו. יש לקצר את השהות ולהתחשב בשאר המתפללים. בתוך מתחם הקבר, בחניונים ובדרכי הגישה לאתר יפעלו אלפי סדרנים, על הציבור לגלות אחריות ולהישמע להוראות הסדרנים והשוטרים.

מטרת הערכות המשטרה היא לאפשר את קיום ההילולה תוך אכיפת התקנות שתוקנו בעקבות אסון מירון, שנועדו לאפשר את קיום ההילולה באופן בטוח ותוך מתן אפשרות למירב המבקרים לבקר באתר הרשב"י.

על מנת להבטיח את קיומו של האירוע במתכונתו החדשה המתוכננת, משטרת ישראל תפעיל מסוק, אמצעי תצפית, רחפנים ,טרקטורונים, רכבי שטח, אופנועים ופרשים. כ-8,000 שוטרים ולוחמי משמר הגבול יעבדו מסביב לשעון על מנת לאבטח את מתחם הישוב מירון, היערות והשטחים הסובבים אותו ואת כלל דרכי הגישה.

הסעות למירון ביום הארוע יצאו מהישובים השונים ברחבי הארץ, יש להיערך לשהות ארוכה בחניונים ובאוטובוסים, ולהתאזר בסבלנות. רכבים פרטיים לא יוכלו להגיע למתחם מירון. בעלי רכבים פרטים יכולים להגיע לחניון אליפלט ומשם לעלות על הסעה. כל ההסעות מחייבות כרטיס נסיעה שנרכש מראש ואשר משמש גם כאישור כניסה למתחם הקבר.

משטרת ישראל וזק"א יפעילו עמדה לאיתור ילדים/בעלי צרכים מיוחדים שהלכו לאיבוד. העמדה תמוקם בעליה לכיוון ציון הרשב"י מצד ימין ותפעל החל מיום שלישי ה- 17.5 בשעה 12:00. בעמדה יחולקו צמידים שעליהם רשום מספרי טלפון של ההורים או המבוגר האחראי כך שבמקרה שילד/מבוגר הולך לאיבוד ניתן לאתר את האחראי עליו בקלות באמצעות הצמיד. מומלץ לעבור בעמדה ולהצטייד בצמיד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזכיר ימים חשוכים, שקרו בשנות ה-40  


  • מטומטם! 


  • טמבל. גם ליולדות וילודים בבתי החולים ניתנים צמידים. (ל”ת)


  • טיפש .. בנט מציל את המדינה הזאת ולא מדרדר אותה  (ל”ת)


  • בנט ביבי 


 2. שנה הבאה תלאי צהוב  (ל”ת)


  • זה שכבר אמרנו בעבר, חוזרים 90 שנה אחורנית (ל”ת)

   רזמבייש..... י

 3. 16 אלף אנשים.  


 4. חילונים חלולים נבובי שכל. חרדשי"ם יחצני"ם עוזרים למלא את העגלות הריקות בזבל  (ל”ת)

  תאודור הרצל שר"י

 5. תגידו שמונת אלפים השוטרים הם לא מחצית מזכאי הכניסה??  (ל”ת)


 6. אולי כבר נעביר שמות לתפילה דרך השוטרים  (ל”ת)


 7. היזהרו!!! ערבים ניסו לחטוף ילד בירושלים שמעתי מאחד שגר בשכונת מקור ברוך בירושלים, שביום חמישי האחרון באזור השעה 9 בערב, עבר בשכונה רכב עם שלושה ערבים שעצרו ליד ילד חרדי בגיל 7-8 ואמרו לו: "אתה רוצה לקבל הפתעה, בוא תיכנס לרכב, תשב לידי…" בחסדי שמיים, הילד היה חכם מספיק כדי לסרב ולברוח. היזהרו ושימרו על ילדיכם!!!  


 8. פקטטה מדינה  


 9. התכנית הסודית איך להערים על השוטרים במירון...  

  שריר

 10. האם בהר הבית גם מחלקים צמידים????  (ל”ת)

  יהודי

 11. 2 שוטרים  


  • חישוב שגוי 


 12. על כל שני מתפללים שוטר וואלה.  (ל”ת)


 13. בקיצור או שלא עושים כלום במשך שנים או שמקצינים לצד השני  (ל”ת)


 14. לסגור את ההר אין יוצא ואין בא  


;