1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

צפו: דוד אמסלם התייחס בכנסת לסערה שעוררו דבריו

יומיים אחרי שהתבטא בדבר ממשלה עם עבאס בניגוד לעמדת מפלגתו, אמסלם מתנער מהדברים בנאום שנשא במליאת הכנסת ואומר כי דבריו לא הובנו כראוי, הוצאו מהקשרם וגם הראיון עצמו לא היה מוצלח | אמש נפגש אמסלם עם נתניהו והשניים יישרו ביניהם את ההדורים

קובי עוזיאליכ"ט סיון תשפ"ב 28/06/2022 19:02

אחרי סולחה עם נתניהו דוד אמסלם דוד אמסלם צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יומיים אחרי שעורר סערה בראיון טלוויזיוני, חבר הכנסת דוד אמסלם מ'הליכוד' עלה היום (שלישי) לנאום על דוכן הכנסת ואמר: "גם אני מודה שהראיון אצל רסקין לא היה מוצלח. בחירת מילים לא נכונה שלי ודברים שלא הובנו כהלכה או הוצאו מהקשרם. אבל אתם מכירים אותי ואת זיקתי למסורת ישראל וליהדות".

לדבריו: "מי שלא רוצה מדינה יהודית שיצביע לשמאל בממשלת המחנה הלאומי שנקים אין מקום לשום מפלגה אנטי ציונית". בכך בעצם חזר בו מהאמירה בבוקר יום ראשון כי ניתן לצרף את מפלגת רע"מ של מנסור עבאס לקואליציה בראשות בנימין נתניהו, אם תוקם ממשלת 61 מלבד רע"מ. הראשון שהתנער מדבריו היה יו"ר התנועה בנימין נתניהו שהבין מהר את פוטנציאל הנזק ולא השתהה. 

יצוין כי לאחר שאמסלם תקף בחזרה את נתניהו על כך שלא היסס ומיד תקף אותו מבלי לשוחח עמו ולתת לו להבהיר את דבריו ולא בפעם הראשונה, אמש נפגשו נתניהו ואמסלם ויישרו את ההדורים ביניהם לקראת מערכת בחירות סזיפית וגורלית.

עוד בנושא:

אמסלם אמר כזכור בבוקר יום ראשון בראיון לניב רסקין ב'ערוץ 12' כי "אם מנסור עבאס רוצה להצטרף לאחר שיש לנו 61, אהלן וסהלן. אנחנו לא יכולים להישען עליו. היהודים נכון להיום לא יכולים להישען על מפלגה אנטי-ציונית".

ח"כ דוד אמסלם הוסיף והדגיש: "אמרנו את זה כל הזמן. ממשלה צריכה להיות עם רוב ציוני, לאחר שיש לה רוב ציוני אם רוצה מאן דהוא אין לי שום בעיה. מעולם לא הייתה לנו שום בעיה לשתף פעולה עם המפלגות הערביות בנושאים אזרחיים, אבל כשאנחנו נשענים עליהם על הנושאים הלאומיים אנחנו מאבדים את הזהות היהודית. כשהייתי יושב ראש הקואליציה שיתפתי פעולה עם אחמד טיבי בחוק טיפולי שיניים לילדים פגועי מוחין" כך לדבריו.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו התנער והגיב בנחרצות: "נדהמתי לשמוע את הדברים שאמר דודי אמסלם שאותם אמר על דעתו בלבד, כפי שכבר קרה בעבר. רע״מ היא מפלגה אנטישמית אנטי-ציונית, תומכת טרור שמייצגת את האחים המוסלמים ששואפים להשמיד את ישראל".

לדבריו, "הליכוד בראשותי לעולם לא הסכים ולעולם לא יסכים להכניס את רע״מ לקואליציה כלשהיא. ב-2019, כשהימין היה עם 60 מנדטים לאחר שליברמן ערק לשמאל, סירבתי להצעות של מנסור עבאס לתמוך בהקמת ממשלה בראשותי ולכן הלכנו לבחירות".

"בניגוד ללפיד, בנט, סער, גנץ וליברמן - שיושבים עכשיו בממשלה עם תומכי טרור אלה ותמורת תמיכתם מכרו להם את המדינה - הליכוד בהנהגתי לעולם לא עשה זאת ולעולם לא יעשה זאת".

נתניהו הבהיר לסיום כי "זאת מהות הבחירות הקרובות: ממשלה לאומית חזקה בראשותי או ממשלה אנטי-ציונית שתכלול את מנסור עבאס ורע״מ, אחמד טיבי והמשותפת ותהיה תלויה בהם לחלוטין". כך נתניהו".

גם חברי כנסת מהליכוד הודיעו כי הם מתנגדים לדברים שאמר ח"כ דודי אמסלם, ח"כ ניר ברקת כתב: "אני מתנגד בתוקף לישיבה בקואליציה עם תומכי טרור. האמירות האלה פוגעות במאמץ המשותף שלנו להחזיר את הליכוד בראשות נתניהו לשלטון ולהקים ממשלת ימין חזקה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "הדברים נאמרו בניגוד לעמדתו ולא על דעתו של ראש הממשלה לשעבר נתניהו. נתניהו מעולם לא הסכים ולעולם לא יסכים לכלול את רע״מ בקואליציה שלו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדהים לשמוע את זה מאינו חובש כיפה..  (ל”ת)


;