י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
"ענק בתורה ובחסד"

בתו של הרב דרוקמן: "היה אבן שואבת בשבילנו"

הרבנית ברוריה ביננפלד, בתו של זקן רבני הציונות הדתית הרב דרוקמן זצ"ל, נפרדה מאביה: "עד לפני שבועיים הוא נתן שיעורים ולא הרגשתי שאלו השיעורים האחרונים. היום אני מבינה איזו עטרת נפלה לנו, באמת עטרת ראשנו" | האזינו

בתו של הרב דרוקמן: "היה אבן שואבת בשבילנו"
הרב דרוקמן בוועידת של 'בני עקיבא' צילום: שריה דיאמנט

הרבנית ברוריה ביננפלד, בתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, זקן רבני הציונות הדתית, נפרדה הבוקר (שני) מאביה בראיון 103fm וספדה לו.

"אבא היה ענק בתורה ובחסד. לפני שבועיים, הוא נתן ארבעה שיעורים. ערב לפני שהוא נפל למשכב, זכיתי להיות בבית של אבא ואמא. אבא הקים את הישיבה הראשונה ישיבת כרם ביבנה לפני יותר משבעים שנה, ואז בכלל לא היו ישיבות תורניות שלנו", סיפרה.

עוד אמרה: "הוא היה מדריך בבני עקיבא שהביא את החניכים שהקימו את עולם התורה הזה, וכל הישיבות, המכינות, המדרשות וישיבות ההסדר – זה הכול מכוחו של אבא, שזה דבר מדהים. הוא עצמו למד ולימד תורה כל השנים עד לפני שבועיים".

"ידענו שאבא חלש, אבל קודם כל אבא עבר הרבה דברים בחייו. היה לו התקף לב כשהיה צעיר ואחר כך היו לו עוד כל מיני מחלות. חי כמו אדם בריא, זה לא להאמין. הוא לימד, באמת מדהים. אבא חי במסירות נפש על תורת ישראל, על ארץ ישראל ועל עם ישראל, כל אדם יכול היה לפנות אליו".

במהלך השיחה, היא הסבירה כי "מאז שנולדתי, הוא תמיד היה עסוק, הוא חי במסירות נפש תמיד, אבל בכל זאת הוא היה אבא שלי מאוד משמעותי".

"כולם כל כך היו קשורים אליו, הוא היה אבן שואבת בשבילנו. תמיד אומרים בלוויות נפלה עטרת ראשנו, ותמיד זה היה נראה לי משפט סתמי, אבל - היום אני מבינה איזו עטרת נפלה לנו, באמת עטרת ראשנו. הילדים שלי אומרים שהוא נפטר בשיבה טובה, וזה זכות עצומה".

"כל התלבטות תמיד הייתי באה ומתייעצת איתו", אמרה, והדגישה: "לפעמים היה לו זמן בשבילי רק אחרי 00:00 בלילה, אבל היינו קובעים ב־00:00 בלילה או אחר כך. זה גם משהו מדהים, עוד ב-00:00 ב־1:00 אנשים היו באים. אבא חי סביב השעון, וכשהייתי צריכה אותו תמיד הוא לגמרי היה שם בשבילי".

לקראת סיום השיחה, נשאלה, האם אביה אהב את הכיוון שהציונות הדתית הולכת בו. "אבא מאמין גדול בגאולה והוא מאמין שדברים קורים לאט ובסבלנות ובדרכי שלום. אבא היה מאוד מאוד איש של שלום ואמת, או אמת ושלום, הוא ידע מה הערכים שלו, מה חשוב לו ועל מה הוא נלחם, אבל הכול היה בדרכי שלום, לא ממקום של רכרוכיות, אלא ממקום של הבנה, ושום דבר לא קורה בכוח. זה קשור לחנוכה, אבא תמיד אמר: 'את החושך לא מגרשים במקלות, את החושך מגרשים בלהדליק אור'".

הרב חיים דרוקמן הספד הלוויה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד