י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

האם צפוי מחסור לקראת חג הפסח | עושים סדר

במשרד החקלאות מדגישים לקראת חג הפסח כי אין מחסור בעוף טרי או קפוא | לאור הביקוש הגובר לבצל, פתח המשרד מכסות פטורות ממכס במיוחד לקראת החג | משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם

האם צפוי מחסור לקראת חג הפסח | עושים סדר
בצל. אילוסטרציה צילום: Anat Hermony/FLASH90

כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת הפסח, ולאחר ניתוח ראשוני של נתוני התוצרת החקלאית הטרייה, משרד החקלאות מודיע: אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה – אשר כוללת בשר עוף ובשר בקר, דגים, ביצים, מוצרי חלב, ירקות ופירות. במשרד החקלאות ממשיכים לקיים הערכות מצב שוטפות, וככל שיעלה הצורך יפעלו בהתאם.  

במשרד החקלאות מציינים כי לא צפוי מחסור בירקות ובפירות, אך לאור הגברת הביקוש לבצל בתקופה זו, פתח המשרד במיוחד לחג מכסת יבוא פטורה ממכס בהיקף של 2,500 טון בצל. 

עוד מדגישים במשרד, כי לא צפוי מחסור בבשר בקר או  בדגים. גם במוצרי חלב לא צפוי מחסור. עוד מבהירים במשרד, כי  בבשר עוף טרי וקפוא לא צפוי כל מחסור- להיפך, השנה תוגבר המלאי ויש 400 אלף עופות יותר מאשר בשלושת השבועות לקראת ערב פסח, בשנה שעברה. כמות העופות השנה גדלה מ-14.4 מיליון בתקופה זו בשנה שעברה ל-14.8 מיליון היום. 

במשרד החקלאות מציינים כי בהתאם לכמויות שגדלו השנה, בבדיקה מדגמית שערכו ברשתות, המחירים שהוצגו בכתבה לא משקפים את מצב המחירים לצרכן בשוק כלל וכלל. בנוסף לכך, מציינים כי המחירים לצרכן משתנים בין המעדניות לבין רשתות השיווק, היות ומדובר בשוק חופשי, ומשכך קיימת תחרות חופשית בענף.

בביצים, גם לא צפוי מחסור. מדי שנה, בתקופה זו ולקראת הפסח, נרשם מחסור עונתי בביצים, ולכן גם השנה פתח המשרד מכסה של 70 מיליון ביצים, כולן פטורות ממכס. ככל שיידרש המשרד יפתח מכסות ייבוא נוספות פטורות ממכס. 

משרד החקלאות חג הפסח בצל עופות טריים מחסור דגים ביצים מוצרי חלב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד