י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
מחאת השמאל האלימה

נתניהו על ההפגנה מול ביתו של לוין: "תוצאה של הקריאות להמרדה"

חקיקת הרפורמה המשפטית: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למהומות הבוקר סביב ביתו של שר המשפטים יריב לוין ואמר: "ההתפרעות והבערת הצמיגים הבוקר על סף דלתו של שר המשפטים יריב לוין ע"י קבוצת קיצונים, הן תוצאה ישירה של הקריאות להמרדה ולמרי אזרחי"

נתניהו על ההפגנה מול ביתו של לוין: "תוצאה של הקריאות להמרדה"
המחאה מול הבית של יריב לוין צילום: מחאת קפלן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שלישי) למהומות סביב ביתו של סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין ואמר כי "הן תוצאה ישירה של הקריאות להמרדה ולמרי אזרחי".

נתניהו אמר: "ההתפרעות והבערת הצמיגים הבוקר על סף דלתו של שר המשפטים יריב לוין ע"י קבוצת קיצונים, הן תוצאה ישירה של הקריאות להמרדה ולמרי אזרחי".

נתניהו הוסיף: "מי שמדברים על סרבנות, מרי אזרחי ואי-ציות לחוק, בפועל מעודדים אלימות, אנרכיה ופגיעה במדינה ובחוקיה".

ראש המשלה קרא: "הגיע הזמן שהיועצת המשפטית לממשלה ומשטרת ישראל יפעלו במלוא העוצמה והנחישות כנגד פורעי חוק, ללא הבדל דת, גזע, אזור גיאוגרפי או דעה פוליטית".

כזכור, קבוצה של מפגינים נגד הרפורמה המשפטית הגיעו הבוקר סמוך לביתו של סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין ומחו על חידוש חקיקת הרפורמה המשפטית. 

מחאה מול הבית של שר המשפטים יריב לוין. קרדיט: מחאת קפלן

המילואימניקים הגיעו עם מיצג ׳נקניק הדיקטטורה מבית מעדניית לוין׳ ושלטי ״יריב מר של ישראל״. המוחים אף הבעירו צמיגים והעמידו גדרות תיל במקום.

ממחאת המילואימניקים אחים לנשק נמסר: ״היום כבר ברור לכל מי באמת שולט במדינה הזו ומוביל אותה לאבדון. לוין אולי הצליח לחטוף את המדינה, אבל אנחנו נשחרר אותה מידיו".

מחאה מול הבית של שר המשפטים יריב לוין. קרדיט: מחאת קפלן

עוד נמסר מטעם המפגינים: "בשבועות הקרובים יתגבר המאבק על דמותה של המדינה, ועם ישראל נדרש להצטרף במלוא עוזו למאמצי השמירה על הדמוקרטיה״.

השר לוין התייחס למחאה שערכו מול ביתו מתנגדי הרפורמה אשר כללה שריפת צמיגים וכתב: "קבוצה אלימה, טוב שלא שרפו דירה בבניין. אני נחוש, לא יצליחו להרתיע אותי. לא אזוז מדרכי".

לוין כתב: "הבוקר, בשעה חמש וחצי, ברחוב ליד הכניסה לביתי, נמתחו קונצרטינות, הכניסה לחניון הבית המשותף נחסמה, וקבוצה אלימה הבעירה צמיגים וחסמה את התנועה. קבוצה אלימה אחרת התמקמה צמוד לגדר של ביתי, עם תופים, זמבורות, מגפונים ושלטים. למרבה המזל או הפלא, הם ״הסתפקו״ הפעם בהבערת צמיגים בכביש, בחסימת הרחוב והכניסה לחניון הבניין המשותף, ולא החליטו לשרוף איזו דירה בבניין".

לוין הוסיף וסיפר: "כמה דקות אחרי שההשתוללות האלימה התחילה שמענו סירנות. אין מה לשמוח, זו לא הייתה המשטרה שמיהרה לפעול, אלא סירנות שהפעילו האלימים. עידכנו את ממונה האבטחה מטעם משרד המשפטים. גם הוא ניסה לפנות למשטרה, ובשעה 6:11 דקות, כלומר 40 דקות אחרי תחילת האירוע, הוא נאלץ לכתוב שהמשטרה מסננת אותו.

בשעה 7:10, כשהמחזה נמשך באין מפריע, צלצלתי למפקד המחוז ניצב אבי ביטון. הוא סיפר לי בגאווה שהמשטרה פועלת. כשאמרתי לו שהטירוף נמשך בצמוד לחצר הבית שלי, במרחק נגיעה מהסלון, וששכונה שלמה נתונה תחת ההשתוללות הזו במשך למעלה משעה וחצי, הוא מצא לנכון להתווכח איתי שהאירוע דווח אליו רק בשעה 6:10. כאילו שאם עברה רק שעה והמצב נמשך כשהיה, זה בסדר".

לוין המשיך לתאר וכתב: "האירוע ליד חצר ביתי לא הסתיים גם אחרי השעה 8:00. אי אפשר שלא לבוא בטענות למשטרה, אבל למען האמת זה גם לא הוגן להאשים אותה בהכל. היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, מיהרה לנאום כנגד הרפורמה שהצעתי. היא והמשנה שלה, ד״ר גיל לימון, מפיצים באופן שיטתי מסמכים וחוות דעת בכתב ובעל פה, אפילו בלי לעדכן אותי, כדי לסכל את המדיניות שאני מוביל.

הם עשו כך פעם נוספת רק אתמול. אבל, האירועים האלימים, קריאות ההמרדה הגלויות, האיומים וההסתה לאלימות, לצד האלימות ההולכת וגדלה כנגד מי ש״מעזים״ לממש את הבטחתם לבוחר ולתמוך ברפורמה, כל אלה לא זכו עד היום ולו למילה אחת של התייחסות פומבית מטעם היועצת המשפטית לממשלה וצוותה".

לוין הוסיף ותקף: "היועצת ומערכת אכיפת החוק שתחתיה מעלימות עין מהאלימים, שלא לומר קורצות לאלימים, ומאפשרות להפקרות להשתולל. כי הרי למה להתעסק במניעת אלימות בשכונה במודיעין, כשלונדון, או במקרה הזה ברייטון, דווקא כן מחכה להם?

אכן, הדבר הכי מקומם זו האכיפה הבררנית. את המפגינים נגד ההתנתקות עצרו באלפים והגישו מאות כתבי אישום. למפגינים יוצאי אתיופיה התנהגו בברוטליות ובאכיפה בסטנדרטים שלא היו כמוהם. אבל יש מורמים מעם, אלה שנמצאים בצד הנכון, בצד של מערכת המשפט. הם לא נעצרו עד היום. נגדם לא הוגשו כתבי אישום עד היום והם קיבלו אור ירוק. איתות ברור שלהם מותר, ואין שום גבול".

לסיום הבהיר: "הרפורמה במערכת המשפט חשובה והכרחית. מהסיבה הזאת ומהרבה הרבה סיבות נוספות. המראות של היום רק הוכיחו זאת פעם נוספת, גם למי שלא רוצה לראות את האמת כמו שהיא.

אני נחוש. לא יצליחו להרתיע אותי. לא אזוז מדרכי, ואעשה את השליחות שהציבור הטיל עליי בנאמנות ובאמונה גדולה. הרפורמה חייבת לעבור".

בנימין נתניהו יריב לוין מחאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד