ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
דרמה באלעד

ההסכם המלא בין 'דגל' ל'שלומי אמונים' על תמיכה בפרוש | פרסום ראשון

אחרי סאגה מתמשכת, 'דגל התורה' חתמה עם 'שלומי אמונים' על תמיכה בישראל פרוש לקדנציה שלישית בראשות העיר אלעד | גורמים ב'דגל': "חתימת ההסכם בתיאום מלא עם היו"ר גפני" |"הצדדים מחויבים לשותפות אמת ושיתוף פעולה": ההסכם המלא בפרסום ראשון ב'בחדרי חרדים' 

ההסכם המלא בין 'דגל' ל'שלומי אמונים' על תמיכה בפרוש | פרסום ראשון
פרוש ושטרן, ההסכם צילום: פלאש 90

מפלגת 'דגל התורה' חתמה אמש (שלישי) על הסכם עם 'שלומי אמונים' בנוגע לתמיכה בישראל פרוש לראשות העיר, שעות לאחר ששלומי אמונים התחייבה לתמוך במועמד 'דגל' בבית שמש שמוליק גרינברג.

ההסכם בין המפלגות הוא נקודת מפנה בבחירות המוניציפליות, שכן עשויות להיות לו השלכות על ערים אחרות. בש"ס זועמים הערב על 'דגל התורה' וטוענים להפרת ההסכם מהבחירות הקודמות, בו התחייבה 'דגל' לתמוך בבחירות אלו במועמד הספרדי.

לפי גורמים ב'דגל התורה', המהלך באלעד בוצע בתיאום מלא עם יו"ר דגל התורה משה גפני, חרף הטענות כי סירב להשתתף בטקס החתימה.


הצדדים חותמים על ההסכם

במסמך ההסכם שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', עליו חתומים ראש העיר ישראל פרוש ויו"ר סיעת דגל התורה באלעד אברהם שטרן, נכתב כי "לקראת הבחירות המתעתדות הסיעות ראו לנכון להגיע להבנות ולשתף פעולה לטובת העיר ולטובת תושביה, אשר על כן הסיעות הח"מ הסכימו ביניהם לשתף פעולה במערכת הבחירות ולמשך כל הקדנציה הקרובה".

• התפתחות משמעותית בבית שמש: שלומי אמונים תתמוך בגרינברג, קרב בעקבות ההסכם | פרסום ראשון

"בכל הנוגע לנושאים הקשורים לצביון העיר והשכונות ובכל הקשור בענייני דת ואידישקייט הדברים ייעשו בהסכמה שתייצג באופן שוויוני את הצדדים הח"מ ותיתן ביטוי לכל הקהילות המרכיבות את העיר אלעד", נכתב בהסכם.

ישראל פרוש ואבי שטרן. 

עוד נכתב כי "הצדדים מחויבים להמשך פיתוח העיר והרחבתה, אזורי תעשייה, תשתיות וכבישים, מוסדות וצרכי ציבור, חינוך ודת, מתן מענה בתחומי החינוך והרווחה, הנוער והנוער המתמודד, דאגה לתעסוקה פיתוח תעסוקה והשקעה מאומצת לניקיון העיר, מענה לצרכי התרבות לכלל המגזרים, האוכלוסיות והקהילות באופן שוויוני והתואם לכלל האוכלוסייה באשר היא ולתוצאות הבחירות בעיר".

גולת הכותרת של ההסכם היא ההצהרה על תמיכה בישראל פרוש "בבחירות הקרובות בט"ז במרחשוון צד ב' יתמוך בנציג צד א' לראשות העיר באלעד ויפעלו להצלחתו בבחירות", נכתב. "לאחר הקמת הקואליציה, צד א' שמתמודד לראשות העיר, ימנה את צד ב' למ"מ ראש עיר בשכר. לצד השני, בהיותו הראשון לחתום על הסכם, תינתן עדיפות בחלוקת תיקים והסמכויות, תוך הבטחת מעורבותו הפעילה בניהול העיר. הצדדים מחויבים לשותפות אמת, שיתוף פעולה מלא ויחסי עבודה הולמים, על בסיס של שקיפות, הגינות ויושר, בכל הנושאים הנוגעים לניהול העיר והנהגתה".

"הצדדים יפעלו יחד לצרף סיעות נוספות שיתמכו בצד א' לראשות העיר, להצטרפות לקואליציה וחלוקת התיקים והתפקידים בין הסיעות".


המסמך המלא

דגל התורה אגודת ישראל שלומי אמונים בחירות מוניציפליות 2023 בחירות מקומיות 2023 אלעד ישראל פרוש

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 18 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד