ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
לאחר המילים הבחילות על השואה

ראש עיריית פריז מבטלת את עיטור הכבוד שניתן לאבו מאזן

ראש עיריית פריז מבטלת את עיטור הכבוד שניתן ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לאחר דברים שאמר על היהודים שנרצחו בשואה: "דבריך מנוגדים לערכים האוניברסליים והאמת ההיסטורית של השואה"

ראש עיריית פריז מבטלת את עיטור הכבוד שניתן לאבו מאזן
אבו מאזן צילום: פלאש 90

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב שמזה שנים דורש את ביטול עיטור הכבוד שניתן לאבו מאזן מטעם עיריית פריז, ברך על ביטול עיטור הכבוד שניתן לאבו מאזן מטעם העיר: "כל הכבוד אן, לקחת אחריות וקיבלת את ההחלטה הנכונה. עכשיו אני מבקש מנשיא צרפת עמנואל מקרון ולרשויות בצרפת לנתק כל קשר עם האיש האנטישמי הזה, מכחיש השואה הסדרתי אבו מאזן".

במכתב שפורסם אתמול בערב על ידי ראש עיריית פריז היא מגנה את דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואף מטבלת את עיטור הכבוד שניתן לו על ידי העירייה ב-2015. מאז שאבו מאזן קיבל את האות בשל היותו "איש שלום", חבר הפרלמנט מאיר חביב פנה מספר פעמים בדרישה מראש העירייה לבטל את העיטור. גם ב-2021 בעקבות רצח של תושבת פריז לשעבר וחברתו לספסל הלימודים, אסתר הורגן ז"ל, הוא שוב פנה במכתב להאן הידלגו, והיא הגיבה כי היא עומדת על דעתה ואינה חוזרת בה מהחלטתה.

אתמול, דבריו של אבו מאזן הובילו לביטול המדליה: "אני מגנה בכל תוקף את דבריך", כתבה ראש עיריית פריז במכתב ששלחה לאבו מאזן והוסיפה: "שום סיבה לא יכולה להצדיק הכחשת שואה. כפי שאתה יודע, השואה היא חלק מההיסטוריה של פריז. במהלך מלחמת העולם השנייה, עשרות אלפי ילדים, נשים וגברים יהודים מהעיר שלנו נשלחו ונרצחו במחנות ההשמדה. ב-21 לספטמבר 2015 אירחתי אותך בעיריית פריז. לרגל האירוע, הענקתי לך את מדליית ה"גרנד וורמיי" המהווה את העיטור המכובד ביותר של העיר. דבריך מנוגדים לערכים האוניברסליים והאמת ההיסטורית של השואה. על כן, אתה כבר לא יכול להחזיק בתואר זה".

חבר הפרלמנט מאיר חביב שפנה גם אתמול לאן הידלגו בדרישה למשוך את עיטור הכבוד שניתן לאבו מאזן הגיב להחלטה: "ניצחון, בהמשך לבקשתי מאז 2015 ועד אתמול בערב, ראש עיריית פריז מבטלת את מדיילת פריז שניתנה לאנטישמי אבו מאזן. כל הכבוד אן, לקחת אחריות וקיבלת את ההחלטה הנכונה. פריז צריכה להישאר מגדלור במלחמה מול האנטישמיות בעולם ומול הפנים החדשות שלה, אנטי - ציונות. הרשות הפלסטינית דרך היושב ראש שלה היא פסולה. כחבר פרלמנט צרפתי המייצג בין היתר את אזרחי צרפתי המתגוררים בישראל, אני מבקש עכשיו מנשיא צרפת עמנואל מקרון ומהרשויות בצרפת, לנתק כל קשר עם האיש האנטישמי הזה, מכחיש השואה הסדרתי אבו מאזן".

כזכור כפי שדיווחנו, יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן, מכחיש שואה ותיק ואנטישמי גדול, נאם בכנס מועצת המהפכה של פת"ח, והשמיע טענות אנטישמיות הזויות ואמר שהיהודים נרצחו בשואה לא בשל דתם, אלא בגלל אהבתם לכסף.

"בספרים יהודיים רבים כשהם אומרים שהיטלר הרג את היהודים בשל יהדותם, אז לא, הם נלחמו בהם בשל תפקידם החברתי ולא בשל דתם. היטלר נלחם ביהודים כי הם עסקו בריבית ובכסף, היהודים האשכנזים לא הגיעו מגזע שמי, ולכן יש כאלה שאומרים שהם אינם יהודים".

אבו מאזן הכחשת שואה צרפת מאיר חביב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד