תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ד אדר א' התשפ"ד
23.02.2024
בעקבות המאמר ב'בחדרי'

גולדקנופף נגד נתניהו: "ההודעה בשבת לא הייתה במקומה"

יו"ר יהדות התורה יצא נגד ראש הממשלה נתניהו לאחר שהוציא הודעה בשבת בנושא כלכלי ולא בנושא המלחמה. "ההודעה של ראש הממשלה בשבת בנושא דירוג האשראי לא היתה במקומה". דבריו מגיעים לאחר מאמר ב'בחדרי' שביקר את הנציגים החרדים ששותקים נוכח חילול השבת

גולדקנופף נגד נתניהו: "ההודעה בשבת לא הייתה במקומה"
נתניהו וגולדקנופף בישיבת ממשלה צילום: באדיבות המצלם

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף יצא הערב (מוצ"ש) בחריפות נגד ראש הממשלה נתניהו אחרי שזה הוציא הודעה בשבת בנושא כלכלי ולא בנושא המלחמה. התגובה מגיעה אחרי מאמר ב'בחדרי חרדים' שביקר בחריפות את הנציגים החרדים על שלא הגיבו לנוהג החדש של נתניהו.

השר גולדקנופף כתב: "ההודעה של ראש הממשלה בשבת בנושא דירוג האשראי לא הייתה במקומה. לא מדובר בפיקוח נפש, לא בנושא חירום, ולא בתגובה שלא ניתן היה לפרסמה בצאת השבת".

גם ח"כ ישראל אייכלר הצטרף למבקרים: "השבת היא מקור הברכה. כי אשמרה שבת ק-ל ישמרנו. לפרסם הודעות בשבת על דירוג אשראי של גורמי תעמולה כלכליים, ולחלל את השבת הנרמסת בראש כל חוצות, זהו בזיון והתבזות של המדינה".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר בכנס בחירות בבני ברק לטובת רשימת דגל התורה בעיר: "אני לא מבין למה ראש הממשלה נתניהו היה צריך להוציא את ההודעה בשבת. לאיזה צורך? מיותר לגמרי".

מאמר שפורסם הערב ב'בחדרי חרדים' תקף את נציגי הציבור החרדים שאינם פוצים פה אל מול חילול השבת הבוטה של נתניהו.

במאמר נכתב: "ראש הממשלה בנימין נתניהו, השותף הטבעי של החרדים והעומד בראש הגוש 'האמוני' מפר מאז תחילת המלחמה את הנוהג עליו הקפיד במהלך כהונתו ועליו גם הקפידו רבים מראשי הממשלות בישראל - לא להוציא הודעות לתקשורת בשבת.

בתחילת המלחמה, כאשר הכאוס שרר ברחובות עוד ניתן היה להבין מדוע ראש הממשלה מתנהל בשבת כביום חול, ומוציא הודעות לתקשורת בעיצומו של יום המנוחה, אבל בשבועות האחרונים הנוהג הזה זולג מ"פיקוח נפש" להודעות פוליטיות לחלוטין".

עוד נכתב: "השבוע כבר הגענו לשיא חדש: בעיצומה של השבת נתניהו הגיב להחלטה של סוכנות דירוג האשראי מודי'ס להוריד את דירוג האשראי של ישראל. ברור לכל כי לא מדובר בתגובה לאירוע ביטחוני חמור אלא על אירוע כלכלי - כלומר הודעה פוליטית לחלוטין.

חברי הכנסת והשרים החרדים מסרבים גם הם לתקוף או אפילו להעיר לנתניהו. בתחילת המלחמה אחד מהשרים החרדים נטל בשיחה עימי קרדיט וטען שבזכותו נתניהו אומר 'בעזרת השם' בהצהרותיו ויש לתהות, שבת מה תהא עליה?".

בנימין נתניהו יצחק גולדקנופף מלחמת חרבות ברזל משה גפני

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד