ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
פעל לרצוח יהודים

על פי פרסומים זרים: זהו האיש שישראל חיסלה באיראן

זהותו של האיש שעל פי פרסומים זרים ישראל חיסלה בתוך איראן, פורסמה הלילה. המחוסל הוא קצין במשמרות המהפכה שהיה מעורב בניסיון פיגועים נגד יהודים בגרמניה

על פי פרסומים זרים: זהו האיש שישראל חיסלה באיראן
ראמין יקטפארסט צילום: רשתות חברתיות איראניות

ערוץ הטלוויזיה 'איראן אינטרנשיונל' דיווח כי האיש שעל פי פרסומים זרים חוסל באיראן, הוא רמין יקטפארסט. הוא הוגדר כחשוד העיקרי בפיגוע בנובמבר האחרון במרכז תרבות יהודי בגרמניה.

אתמול דיווחנו כי ישראל חיסלה בתוך איראן קצין במשמרות המהפכה שהיה מעורב בניסיון פיגועים נגד יהודים בגרמניה. כתב הערוץ 'איראן אינטרנשיונל' פוריה זראאתי, דיווח כי החיסול בוצע בירי של "מספר כדורים". לא דווח על המיקום בו האירוע התרחש.

בדצמבר 2022 אתר החדשות הגרמני Tagesschau, דיווח כי הרשויות בגרמניה מאמינות שחיל משמרות המהפכה האיסלאמי של איראן עומד מאחורי שורה של התקפות אחרונות על בתי כנסת. על פי הדיווח ב-2022, חקירה בראשות התובע הכללי של מדינת נורדריין-וסטפאליה, קבעה, כי נשיא המועצה המרכזית של היהודים בגרמניה, יוסף שוסטר, היה בסכנה ומטרה של החוליה האיראנית.

הפיגועים כללו יריות לעבר בית כנסת באסן, בקבוק תבערה לעבר בית כנסת בבוכום, וניסיון הצתה של בית כנסת בדורטמונד, בדיווח נמסר כי חשוד גרמני-איראני המכונה רמין, ככל הנראה ברח לאיראן, ואתמול דווח כי הוא חוסל באיראן.

הוושינגטון פוסט דיווח במרץ 2023 כי גורמי הביטחון והמודיעין בגרמניה קבעו כי יקטפארסט חשוד כמי שעומד מאחורי התקיפות בגרמניה מתוך איראן באמצעות רשתות פשע שהנהיג. על פי הדיווח יקטפארסט ביצע את ההתקפות לבקשת משמרות המהפכה.

איראן גרמניה משמרות המהפכה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד