1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

פרשת מעצר בעל הצ'יינג מי-ם: הוארך מעצרו של נכד אדמו"ר

חמישה ימים לאחר חשיפת הפרשה ב'בחדרי', ביהמ"ש משחרר הבוקר את חלפן הכספים הידוע מירושלים וחשוד נוסף תושב העיר, ומותיר במעצר, רב בישיבה ונכד של אדמו"ר שכבר אינו בין החיים • כל הפרטים
Print אלי שלזינגר , כ"ד חשון תשע"ח 13/11/2017 14:11

כסף, שטרות, מטבעות, דולר, אירו, יורו, עסקים, לחיצת יד, עושר (6) אילוסטרציה. (pixabay)חמישה ימים לאחר שנעצרו, שוחרר בעל עסק להמרת כספים וחשוד נוסף מירושלים, שמעצרם דווח לראשונה ב'בחדרי חרדים'.

בשבוע שעבר דווח לראשונה ב'בחדרי חרדים' כי חוקרי כוח משימה מיוחד בלהב 433 - יאח"ה, עצרו שלושה חרדים בחשד לעבירות של הלבנת הון, במטרה להסתיר את מקור הכסף, תוך הימנעות מדיווח כנדרש על פי החוק. ביום מעצרם, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים אך השופט עמית מיכלס קיבל חלקית את הבקשה והאריך את מעצרם עד היום.

שניים מהחשודים, בהם בעל עסק וותיק להמרת כספים מירושלים, ואברך כבן 30 תושב שכונת קטמון בעיר, שוחררו היום בתנאים מגבילים. החשוד השלישי, בן 35 המשמש כרב בישיבה והינו אחיין של אדמו"ר חשוב מירושלים, הובא בשנית לבית משפט השלום בראשון לציון.

במידה ולא תהיה התפתחות משמעותית בחקירה, כך הסכימו חוקרי להב 433 ועורך הדין ארז בר צבי, החשוד ישוחרר מחר בשעה 17:00 למעצר בית בפיקוח אשתו. השופט קיבל את הסכמת הצדדים והאריך ביממה את מעצרו. במידה וישוחרר מחר למעצר בית, יהיה זה תוך הפקדה של 30,000 ש"ח, התחייבות עצמית וערבות צד ג' בסכום דומה.

מדובר בחקירה המנוהלת ע"י כוח משימה מיוחד בלהב 433 – יאח"ה, יחד עם רשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון, המתנהלת מזה כשנה שלפני שבוע הפכה לגלוייה ובמסגרתה נעצרו כ-16 חשודים ומעצרם הוארך למשך 4-12 ימים.

החקירה מתמקדת במלביני הון, המעבירים כספים בהיקפים עצומים, בין מספר מדינות בשיטות שונות, לרבות פליליות, מבלי לשלם מס נדרש. עם מעצרם של 20 החשודים, ערך כוח המשימה המשולב חיפוש בבתיהם של החשודים, על מנת לתפוס מסמכים וקבצים הקושרים אותם עפ"י החשד למגוון העבירות המיוחסות להם וכן נתפסו מספר רכבי יוקרה במסגרת הליכי חילוט, לצד תפיסת כסף ומסמכים בעסק למתן שירותי מטבע (צ'ינג') בת"א.

באי כוחו של בעל הצ'יינג', עורכי הדין קובי גולדמן, אורי גולדמן ומיכאל כשכאש, מסרו: "היותו של השחרור ללא תנאים וללא כל הגבלה על המשך פעילותו המיידית של הצ'יינג', ממחישה יותר מהכל את שאמרנו ביום המעצר הראשון: לא הייתה שום סיבה לעצור את בעליו וסיבה של "לא מספיקים לחקור" היא פשוט לא מוצדקת".

הערת המערכת: על פי פסק הלכה של רב, 'בחדרי חרדים' מפרסם שמות חשודים או נאשמים בעת הרשעתם, או במקרים בהם ניתן וצריך למנוע אפשרות של פגיעה בנוספים, או בהוראת שעה שקיבלה היתר רב.


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נכד האדמו"ר הזה עשק הרבה מאוד אברכים, הלוואי וישב בכלא שנים רבות  (ל”ת)

  שמעון

  • מה אתה סתם מלכלך .... אני מכיר אותו אישית . ואני יכול להעיד שאין הרבה אנשים שעוזרים לאחרים כמוהו (ל”ת)

   מוטי

 2. הגולדמנים יישר כוח  

  אשכנז

 3. בהחלט יש כאן או עלול להיות כאן פגיעה המשכית:כי בעל הצנג הזה...  (ל”ת)


 4. יש אלפי נכדים של אדמורי"ם- כולם חשודים?????????????  (ל”ת)

  שטימץ

  • לא ! רק משכונת קטמון.... (ל”ת)

   הונגרי

 5. תרם מאד הרבה כסף הרבה לאלמנות אלמנים ומצוקתיים בחולשה כללית ומקומית  (ל”ת)

  שולמן

 6. הוא בן אדם ישר  

  יעקב

 7. המקלדת סובלת הכל, כולל שקרים של אנשים שבכלל לא מכירים את הנכד  

  יוני

 8. מזל טוב  

  הרבי

 9. נכד של האדמור  

  Dave