1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

כתב אישום נגד החשוד המרכזי בגניבת ספרי התורה משדרות

כתב אישום הוגש הבוקר נגד החשוד המרכזי בגניבתם של 7 ספרי תורה מבית כנסת בעיר שדרות לפני כשלושה שבועות. החשוד הסתיר את ספרי התורה במושב נוגה. בפשיטה שערכו השוטרים על המשק והמחסן, נמצאו כל ספרי התורה

אבי גדלוביץ', י"ג אדר תשפ"א 25/02/2021 15:11

חקירת משטרה יעילה הספרים מוחזרים לביה"כ הספרים מוחזרים לביה"כ צילום: דוברות המשטרה

לבית משפט השלום באשקלון הוגש היום (רביעי) כתב אישום נגד החשוד המרכזי בגניבתם של 7 ספרי תורה מבית כנסת בעיר שדרות לפני כשלושה שבועות. ראשיתה של החקירה בתחילת החודש, עת שגבאי בית הכנסת אח"י דקר בעיר שדרות, הבחין כי 7 ספרי התורה של בית הכנסת נגנבו. שווים המוערך של הספרים נאמד בכ-640 אלף ש"ח.

5 חשודים נעצרו: ספרי התורה נמצאו והוחזרו לביה"כ

חקירת המשטרה שנוהלה ע"י תחנת שדרות יחד עם ימ"ר לכיש, הובילה תוך מספר ימים לזהותם של מספר חשודים, בהם החשוד המרכזי כמי שביצע את הגניבה מבית הכנסת והסתיר את ספרי התורה במושב נוגה. בפשיטה שערכו השוטרים על המשק והמחסן, נמצאו כל ספרי התורה, ובמקביל לכך כוחות משטרה נוספים עצרו את החשודים.

ספרי התורה הושבו אל בית הכנסת ע"י שוטרי תחנת שדרות. עם התקדמות החקירה, ועפ"י כתב האישום, החשוד ניסה עפ"י החשד למכור את אחד מספרי התורה. החשוד המרכזי בן 45, תושב שדרות, נחקר במשטרה ומעצרו הוארך מעת לעת.

היום, יחידת התביעות במרחב לכיש הגישה נגדו כתב אישום בבית המשפט השלום באשקלון, ובקשה למעצרו עד לתום ההליכים. החקירה בעניינם של החשודים הנוספים עודנה נמשכת במטרה למצות גם עמם את הדין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;