י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
הותר לפרסום

הכוונה מלבנון, דירות מסתור ומעבדת חבלה: נחשפה החולייה מאחורי פיגוע המטען בביתר עילית

תשתית טרור של ארגון החזית העממית ביהודה ושומרון, שהוכוונה בין השאר מלבנון, היא זו שביצעה את פיגוע המטען באוטובוס בעיר ביתר עילית, שרק בנס הסתיים ללא נפגעים | בחקירה נחשפו שלבי ההכנה לפיגוע: דירות מסתור, מעבדת חבלה, ייצור חומר הנפץ ורכישת רכב מילוט

הכוונה מלבנון, דירות מסתור ומעבדת חבלה: נחשפה החולייה מאחורי פיגוע המטען בביתר עילית
כוחות הביטחון בביתר עילית צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל ומשטרה, נחשפה בחודש האחרון תשתית טרור מאזור בית לחם, אשר ביצעה את פיגוע המטען באוטובוס בביתר עילית, שהסתיים בנס ללא נפגעים. לפי השב"כ, החולייה תכננה לממש פיגועים נוספים.

במסגרת זו הפרשה נעצרו שישה פעילי ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין" (חז"ע), החברים בתא הסטודנטים הפועל מטעמו, תושבי מחנה הפליטים דהיישה, הכפר בתיר ובית ג'אלא באזור בית לחם. הפעילים הינם וסאם עוינה, אחמד אבו נעמה, מאזן עבידאללה, מחמד אלברק, ראמי אלאחמר ונור מחמוד.

בנוסף, נעצרה ישראלית אשר הכניסה את המפגע ביום הפיגוע לישראל בניגוד לחוק. לאחר שהתברר בחקירתה כי לא הייתה מודעת לכוונותיו באשר לפיגוע, הוגש נגדה כתב אישום בעבירה של הסעת שוהה בלתי חוקי.

בחקירת החשודים נחשפה מעורבותם בביצוע פיגוע המטען באוטובוס בביתר עילית, החל משלב ההכנות שביצעו לטובת הפיגוע וחלוקת התפקידים ביניהם, לרבות גיוס המפגע והפעילים לתשתית, שכירת דירות מסתור, שאחת מהן שימשה כמעבדת חבלה, ייצור חומר הנפץ למטענים בדירה ורכישת רכב מילוט. חלק מחברי התשתית אף פעלו לממש פיגועים נוספים בשם הארגון.

כנגד החשודים עתידים להיות מוגשים כתבי אישום בעבירות ביטחוניות חמורות של ניסיון גרימת מוות בכוונה, ייצור חומרי נפץ, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ועוד.


חברי החולייה/צילום: תקשורת שב"כ

בעקבות החקירות וכן נוכח מאמץ של איסוף מודיעין נחשפה תשתית טרור נרחבת הפועלת מטעם ארגון החז"ע, תוך אישור והנחיה של בכירי הארגון - מזכ"ל החז"ע, אחמד סעדאת, וסגן מזכ"ל החז"ע, ג׳מיל מזהר, כמו גם בכירים נוספים הכלואים בישראל. בהקשר זה, נחשפה גם מעורבות הנהגת החז"ע ברצועת עזה, וכן של גורמי חז"ע בלבנון, אשר עסקו בהכוונת הפעילות, כאשר בכיר חז"ע מלבנון הכווין ישירות את החולייה שביצעה את הפיגוע בביתר עילית וכן חוליות נוספות בשטח.


חומרי החבלה שנתפסו/צילום: תקשורת שב"כ

במסגרת התשתית, גויסו פעילים ברחבי איו"ש שתכננו לקדם פיגועים בטווח הזמן המיידי, בהכוונה של הנהגת החז"ע, תוך קבלת מימון וסיוע לשם כך. הפעילים שגויסו התבקשו לגייס חברי חוליה נוספים, לרכוש אמל"ח, לייצר מטעני נפץ ולקדם פיגועי ירי ומטען לעבר יעדים ישראליים באיו"ש ובישראל. פעילותם של פעילים אלה סוכלה ע"י גורמי הביטחון במהלך גל מעצרים שבוצע ברחבי איו"ש.

עוד בנושא:
אירוע ביטחוני בביתר עילית: התושבים נקראו להישאר בבתים
כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בביתר עילית, כניסת הפועלים תופסק
עלה על האוטובוס בירושלים, הפעיל את המטען - ונמלט מהעיר
נעצר המחבל שהניח מטען חבלה באוטובוס בביתר עילית: זו היתה תוכניתו

"שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול על מנת לסכל כל ניסיון של גורמי טרור לקדם פעילות טרור כנגד מדינת ישראל ויפעל למצות את הדין עם המעורבים בפעולות מעין אלה", נמסר משב"כ.

ביתר עילית חוליית טרור מחבלים פיגוע מטען

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד