ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
אחרי הקריאה ב'בחדרי חרדים'

עמר בר לב ובכיר במאפיית אנג'ל עלו לבית ראש הישיבה זצ"ל: "מתנצלים ששתקנו"

מספר שבועות לאחר שהחל החרם הצרכני הנרחב במגזר החרדי נגד מאפיית אנג'ל בעקבות ההפגנה הבזויה של יו"ר הדירקטוריון של החברה בר לב סמוך לביתו של מרן הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, עמר בר לב ובכיר בחברה הגיעו לביתו של הרב זצ"ל. "מתנצלים על ששתקנו עד כה", כתבו

עמר בר לב ובכיר במאפיית אנג'ל עלו לבית ראש הישיבה זצ"ל: "מתנצלים ששתקנו"
עמר בר לב, וירון אנג'ל בבית ראש הישיבה צילום: באדיבות המצלם

ניצחון לציבור החרדי: עמר בר לב, וירון אנג'ל הבעלים של מאפיית אנג'ל, הגיעו בשעה זו (ראשון) לניחום אבלים והתנצלות בבית מרן ראש הישיבה הרב אדלשטיין זצוק"ל. כך נודע ל'בחדרי חרדים'. השניים אף הביאו עמם מכתבי התנצלות.

במכתב ההתנצלות כותב עמר בר לב: "כידוע לכם לפני מספר שבועות התקיימה הפגנה פוליטית בקרבת מקום מגוריו של ‏הרב. בדיעבד נוכחתי שפרסומים שונים - שגויים - טענו שמיקום ההפגנה היה מול ביתו של הרב וכנגדו ופגעה בכבוד התורה ועקב כך גרמה לפגיעה בציבור גדול, לא זו הייתה כוונתי".

לדברי בר לב, "התכוונתי להבעת עמדה אישית ובוודאי שלא לפגיעה או התרסה נגד ‏גדול הדור. לו הייתי מודע מראש לסיטואציה אליה נקלענו ולתחושת הפגיעה, בוודאי ‏שהייתי נמנע מכך - ועל כך אני מביע צער ומתנצל מקרב לב".

במכתב מטעם משפחת אנג'ל נכתב: "לא הייתה ולא נעשתה כל אמירה פוגענית, או מעשה זה או אחר מטעמה של החברה או על דעתה של מי מהאנשים המזוהים עם החברה או עובדיה. חברת אנג'ל מכבדת ומשרתת שנים רבות את הציבור החרדי תוך הקפדה על כשרות מהודרת, ושמירה על יחסים טובים עם מגוון האוכלוסייה החרדית, ומעסיקה רבים מבני הציבור החרדי".

לדבריהם, "אנו מתנערים מהדברים שיוחסו לנו, אנו מתנצלים על ששתקנו עד כה, המטרה הייתה הפוכה, ולא נועדה להיות "שתיקה כהודאה",
ועל זה נאמר: מודה ועוזב ירוחם. תנוחמו מן השמים".

מדובר בצעד דרמטי מצד קברניטי החברה שכן חלפו להם שבועות ארוכים מאז החל החרם הצרכני הנרחב של הציבור החרדי נגד המאפייה הוותיקה, אך ראשיה התעקשו עד כה שלא לגנות את ההפגנה של יו"ר הדירקטוריון של החברה עמר בר לב סמוך לביתו של מרן זצ"ל וכן לא התנערו מדבריו המכפישים של יואל שפיגל, נכדו של המייסד, נגד המגזר החרדי.

העיתונאי אבי רבינא מפרסם כי בניסיון להחזיר כוח הקניה החרדי, חברת אנג'ל לא מסתפקת בהתנצלות בבית הרב אדלשטיין, ותפרסם החל מהערב מודעות רחוב בכל הריכוזים החרדים עם ההתנצלות המלאה על הפגיעה בכבוד התורה.

בסוף שבוע שעבר פרסמנו כאן ב'בחדרי חרדים' מאמר שקרא לקברניטי אנג'ל לעשות את הצעד הנכון ולנצל את ימי האבל כדי להביע התנצלות כנה על הדברים ולפסוע צעד לעבר המגזר החרדי. נדמה כעת, כי בהנהלת אנג'ל קראו את הדברים והחליטו לעשות את הצעד החשוב והגיעו להתנצל בפני בני ביתו של הרב זצ"ל.

המהלך מגיע לאחר שבשבועות האחרונים ניסתה הנהלת החברה לשדר לציבור כי החרם החרדי אינו פוגע בה כלל. פרסומים בעיתונות החילונית סיפרו על רווחים שעולים לאחר שהחל החרם ובשמאל אף פצחו ביוזמה לרכוש את מוצרי החברה היקרים כדי לסייע לה. אך בסוף נדמה, החרם החרדי שתפס תאוצה בכל ריכוזי הציבור החרדי והוביל אף לסגירת מאפיות ולשינוי במותג של סניפים רבים, הוביל את הנהלת החברה להבנה כי לא נותרה לה ברירה אלא לעשות את הצעד הנכון ולהתנצל על הדברים.

המאמר שקרא לאנג'ל לנצל את הרגע ולהתנצל

בסוף השבוע פורסם ב'בחדרי חרדים' מאמר שקרא להנהלת אנג'ל להתנצל על הדברים. "אם בהנהלת אנג'ל יחבקו את הרגע, יבינו שנפלה לחיקם הזדמנות פז, ממש עת רצון, עם הסתלקותו של הרב זצ"ל לגנזי מרומים וישגרו הודעת התנצלות כנה ואמיתית, הם יוכלו להתחיל במסע חזרה אל עבר לבו של הציבור החרדי, מגזר צרכני חשוב, שרואה כעת במאפייה הוותיקה כמי שמייצגת את השנאה החרדית שפושה ברחוב הישראלי בעקבות ההסתה הבוטה נגדם.

עם ישראל נמצא כעת בתקופה לא פשוטה. המאבקים הפוליטיים שצפים ועולים לאחרונה מבליטים את חוסר ההסכמות בתוכנו ויוצרים קיטוב עמוק וכואב בחברה הישראלית. דווקא בעת הזאת למאפיית אנג'ל יש אפשרות לעשות צעד בכיוון ההפוך; להיות חלוצה במערכה לאיחוי הקרעים ביננו. אם רק ישכילו קברניטיה לנצל את הרגע, הם יוכלו לתפוס כמה ציפורים במכה אחת: לנקות את שמם ברחוב החרדי, ולייצג דרך אחרת, דרך של פשרה, של פרגמטיות, זו שאפיינה יותר מכל את דרכו החינוכית של ראש הישיבה זצ"ל. יש קונה עולמו בשעה אחת".

מאפיית אנג'ל הרב גרשון אדלשטיין עמר בר לב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 59 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד