1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הסיכום של אוחנה עם ראשי הסיעות החרדיות: שני קצינים חרדים

פרסום ראשון: בשעה האחרונה התקיימה שיחה בין השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לבין ראשי הסיעות החרדיות השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וחבר הכנסת גפני • בשיחה הושגו סיכומים על מינויים במשטרה שישימו קץ להתנהלות המשטרתית כנגד הציבור החרדי • סוף למראות המזעזעים?

ארי קלמן, י"ח תמוז תש"פ 10/07/2020 11:33
תגיות:

קץ לאלימות המשטרתית? אוחנה על רקע עימות שוטרים וחרדים אוחנה על רקע עימות שוטרים וחרדים צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: על רקע גל האלימות כנגד החרדים מצד שוטרים ועל רקע התיעודים האלימים והמזעזעים שמופצים בשבועות האחרונים, בשעה האחרונה (שישי) התקיימה שיחה בין השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לבין ראשי הסייעות החרדיות - השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן וחבר הכנסת גפני.

בשיחה הושגו סיכומים על מינויים במשטרה שישימו קץ להתנהלות המשטרתית כנגד הציבור החרדי. ל'בחדרי חרדים' נודע כי השר אוחנה החליט כי שני קצינים חרדים המשרתים במשטרה יעמדו בקשר רציף ויתווכו בין הציבור החרדי לבין בכירי המשטרה. 

אחד הקצינים שהוטלה עליו המשימה הוא רב המשטרה לשעבר הרב משה גפני. לצדו ישמש קצין חרדי נוסף בדרגת סגן ניצב לשעבר. בנוסף, לפי התכנית המסתמנת, הקצינים החדשים יגבשו תוכנית שתסדיר את היחס של המשטרה מול הציבור החרדי.

יצוין כי צוות כותבי 'בחדרי חרדים' נוהג לסקר בהרחבה ובעקביות את האלימות המשטרתית המזעזעת המופגנת כלפי המגזר החרדי, זאת על מנת לעצור את נגע השנאה שמתפשט אקספוננציאלית עם עליית הגל השני, כאשר רק בימים האחרונים היינו עדים למראות אלימים ביותר מצד שוטרים ללא כל פשר. 

כזכור, על-פי העדויות הרבות מתברר שדווקא באזורים חרדים ובשכונות בהן מתגוררים תושבים חרדים מתבצעת אכיפה סלקטיבית ומוגברת עד כדי שימוש באמצעים חריגים שאינם ננקטים מול אוכלוסיות אחרות.

התיעודים והעדויות לכך אינם משאירים מקום לספק כי קיימת מדיניות של איפה ואיפה בקרב האזרחים. בעת הזו האכיפה הלא מידתית המדוברת מצטרפת למקרים נוספים בהם המשטרה נקטה אמצעים מופרזים ושימוש בכלים ובשיקול דעת שונה בגישתם לטפל בבעיות הנוגעות לציבור החרדי.

"בשל כך", כותב יו"ר 'דגל התורה ח"כ משה גפני במכתב אל יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין, "אין מנוס אלא להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את הנושא".

על פי התוכנית, הוועדה תידרש לבחון לעומק את הפקודות הניתנות לשוטרים בשטח מול האוכלוסיות החרדיות בפרט, האם ניתנה הנחיה לאכיפה מסוג זה, והאם ניתנות הוראות שונות לייחס כלפי האזרחים. ולבסוף לגבש נהלים ברורים בהם צריך לנהוג כלפי כלל אזרחי מדינת ישראל בכל מקום שהוא.

בהודעה משותפת שפרסמו השר לבטחון פנים, שר הפנים, שר הבינוי והשיכון ויו"ר ועדת הכספים. נכתב כי היום (שישי), לבקשתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נערכה שיחה בינו לבין ראשי הסיעות החרדיות — שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני — וזאת בשל התחושות הקשות העולות מקרב הציבור החרדי על אכיפת יתר של משטרת ישראל כלפי החברה החרדית בנוגע לחובת עטיית מסיכות כחלק מהמאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

ראשי הסיעות הביעו בפני השר את תחושות הציבור בצורה מפורטת והוא שמע את טענותיהם בקשב רב.

השר הנחה את מפקדי המשטרה להעביר עד אחרון השוטרים את ההנחיה להפעיל שיקול דעת, לאכוף בחכמה ועם שכל ישר ולהמנע מאכיפה בררנית.

מן השיחה עלה צורך במינוי אדם או צוות המכיר היטב הן את עבודת המשטרה והן את העולם החרדי כיועץ מומחה לשר הבט"פ לבירור הטענות העולות מן השטח, אך לא פחות חשוב מכך — לחיבור בין המשטרה לחברה החרדית.

הפרסום ב'בחדרי'. קרדיט: צילום מסך

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. די לרשעות הזאת  


 2. תמונה  


 3. אז מותר להתגייס עכשיו?  

  אני

  • טובבבב 

   אלעד

 4. לעג לרש!  

  שימי

 5. ירושלמית  


 6. עבדו עליכם  


 7. צוחקים מהחרדים.  

  שריר

 8. כל הכבוד!!!  (ל”ת)


 9. שיקחו 2 קצינים לא לתאם, אלא לפקד! רק ככה!  

  מני

 10. מה כל כך לא יאומן?  

  אלעד

  • אתה ממש צודק היחס לחרדים שווה לחלוטין 

   נתי

 11. תמורת שני משרות קצין במשטרה  

  אלעד

 12. נפלו בפח  


 13. יש דובר לענייני חרדים במשטרה אדם דתי וכנראה (לפי תגובותיו תמיד) תפקידו תמיד ליפות דברים לטובת המשטרה.  


 14. חחח עוד ג'ובים...  

  אלעדי

 15. תודה  (ל”ת)

  חיה

 16. שבעים אחוז מהחולים לפי דרעי, הם חרדים  

  הקוזק הנגזל

 17. כשהבוגדים נפגשים עם האכזרי הראשי,  

  רפאל

 18. מפטירין כדאשתקד  

  העם גולם

 19. הח"כ גפני סידר לבן דוד שלו המשעומם ג'ב הרב גפני שלא עשה כלום במשטרה  

  חיי

;