י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
לראשונה מאז עלה לבית הרב זצ"ל

"זה לא התנצלות": עמר בר לב מתראיין וגורם נזק למאפיית אנג'ל

יו"ר דירקטוריון מאפיית אנג'ל לא מפסיק להזיק לבעלי החברה בה הוא עובד ובריאיון ראשון מאז עלה לביתו של ראש הישיבה זצ"ל והגיש מכתב התנצלות הוא מספק פנינים ומעלה בחזרה את זעמם של החרדים. ירון אנג'ל מבהיר: "בר לב הינו אדם פרטי ופוליטי. אנג'ל התנצלה מעומק לב"

"זה לא התנצלות": עמר בר לב מתראיין וגורם נזק למאפיית אנג'ל
עמר בר לב בבני ברק צילום: מתוך טוויטר

עמר בר לב יו"ר דירקטוריון מאפיית אנג'ל והאיש שבגללו החל החרם הצרכני של המגזר החרדי נגד החברה בראשה הוא עומד, מתראיין בסוף השבוע ל'ידיעות אחרונות' לראשונה מאז הגיש במו ידיו מכתב התנצלות לבני ביתו של מרן ראש הישיבה הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל יחד עם המנכ"ל ירון אנג'ל, מודה כי "הופתע מעוצמת החרם" ומבהיר "לא התקפלנו ולא נכנענו".

"שבוע אחרי כניסתי לתפקיד יו"ר דירקטוריון מאפיות אנג'ל גורמים כאלו ואחרים עשו עליי סיבוב והפיצו פייק ניוז כאילו הפגנתי מול ביתו של הרב אדלשטיין ובכך פגעתי בכבודו", אמר בר-לב ליובל קרני בריאיון שיתפרסם במלואו מחר (שישי). "מראש לא העליתי על דעתי את התוצאה הזאת של החרם. אבל זה קרה מהר מאוד כאשר התחילו לצאת קריאות לחרם, כולל של משה גפני ואריה דרעי, ומשם זה התגלגל. זה לא היה חרם של הרבנים, זה היה חרם שהגיע מהשטח".

"הסליחה המאוחרת והזלזול המתנשא לא יעמדו לזכותה של אנג'ל"

הבדיקה העלתה: מחירה של חלת אנג'ל התייקר משמעותית

בר-לב מודה שהופתע מעוצמת החרם והיקפו, אך מכחיש כי ההחלטה להתנצל הייתה מסיבות כלכליות. "כל הסיפור הוא ממש לא כלכלי", אמר בר לב. "ברור שביטלו הזמנות, אבל מה שהדאיג אותנו זה שאנשים יתחילו להיות מפוטרים מכל מיני מקומות ומוקדים של המאפייה. אז אנשים שמפרנסים משפחות יפוטרו בגלל העניין הזה? רק זה היה חסר לי".

על ההחלטה לסיים את המשבר בניחום אבלים בבית משפחת אדלשטיין אמר בר-לב: "לא התקפלנו ולא נכנענו. זה סיפור שנמשך חודש, לא נלחצנו מהאיומים, אבל ברגע שזה הופך לעוד מאבק בציבור הישראלי ונגד המאפייה - ומה בכלל למאפייה שמספקת לחם כבר 100 שנים ולסיפור הזה - וברגע שהתברר לנו שבכלל מפרשים את השתיקה שלנו כיהירות וזלזול אז היה ברור שצריך לעשות משהו". עם זאת הוא טוען שלא התנצל, למרות שהשאיר מכתב התנצלות ברור בבית הרב זצ"ל: "אני לא רואה בזה מכתב התנצלות. אפשר לתת כותרות מפה ועד להודעה חדשה אבל זה לא מכתב התנצלות".

בעקבות דבריו של בר לב בריאיון, אומר ירון אנגל כי "עומר בר לב הינו אדם פרטי ופוליטי והריאיון הינו אישי ואיננו שותפים לראיון ולנאמר בו. מאפיית אנג'ל התנצלה מעומק לב ובאופן ברור וגלוי התנצלות שאיננה משתמעת לשתי פנים. זו עובדה ואנו עומדים מאחוריה".

ההתנצלות בתחילת השבוע

בתחילת השבוע הגיעו בר לב וירון אנג'ל לניחום אבלים בבית מרן ראש הישיבה הרב אדלשטיין זצוק"ל. השניים אף הביאו עמם מכתבי התנצלות.

במכתב ההתנצלות כותב עמר בר לב: "כידוע לכם לפני מספר שבועות התקיימה הפגנה פוליטית בקרבת מקום מגוריו של ‏הרב. בדיעבד נוכחתי שפרסומים שונים - שגויים - טענו שמיקום ההפגנה היה מול ביתו של הרב וכנגדו ופגעה בכבוד התורה ועקב כך גרמה לפגיעה בציבור גדול, לא זו הייתה כוונתי".

בר לב וירון אנג'ל בבית משפחת אדלשטיין בבני ברק

לדברי בר לב, "התכוונתי להבעת עמדה אישית ובוודאי שלא לפגיעה או התרסה נגד ‏גדול הדור. לו הייתי מודע מראש לסיטואציה אליה נקלענו ולתחושת הפגיעה, בוודאי ‏שהייתי נמנע מכך - ועל כך אני מביע צער ומתנצל מקרב לב".

במכתב מטעם משפחת אנג'ל נכתב: "לא הייתה ולא נעשתה כל אמירה פוגענית, או מעשה זה או אחר מטעמה של החברה או על דעתה של מי מהאנשים המזוהים עם החברה או עובדיה. חברת אנג'ל מכבדת ומשרתת שנים רבות את הציבור החרדי תוך הקפדה על כשרות מהודרת, ושמירה על יחסים טובים עם מגוון האוכלוסייה החרדית, ומעסיקה רבים מבני הציבור החרדי".

לדבריהם, "אנו מתנערים מהדברים שיוחסו לנו, אנו מתנצלים על ששתקנו עד כה, המטרה הייתה הפוכה, ולא נועדה להיות "שתיקה כהודאה", ועל זה נאמר: מודה ועוזב ירוחם. תנוחמו מן השמים".

המאמר שקרא לאנג'ל לנצל את הרגע ולהתנצל

בשבוע שעבר פורסם ב'בחדרי חרדים' מאמר שקרא להנהלת אנג'ל להתנצל על הדברים. "אם בהנהלת אנג'ל יחבקו את הרגע, יבינו שנפלה לחיקם הזדמנות פז, ממש עת רצון, עם הסתלקותו של הרב זצ"ל לגנזי מרומים וישגרו הודעת התנצלות כנה ואמיתית, הם יוכלו להתחיל במסע חזרה אל עבר לבו של הציבור החרדי, מגזר צרכני חשוב, שרואה כעת במאפייה הוותיקה כמי שמייצגת את השנאה החרדית שפושה ברחוב הישראלי בעקבות ההסתה הבוטה נגדם.

עם ישראל נמצא כעת בתקופה לא פשוטה. המאבקים הפוליטיים שצפים ועולים לאחרונה מבליטים את חוסר ההסכמות בתוכנו ויוצרים קיטוב עמוק וכואב בחברה הישראלית. דווקא בעת הזאת למאפיית אנג'ל יש אפשרות לעשות צעד בכיוון ההפוך; להיות חלוצה במערכה לאיחוי הקרעים ביננו. אם רק ישכילו קברניטיה לנצל את הרגע, הם יוכלו לתפוס כמה ציפורים במכה אחת: לנקות את שמם ברחוב החרדי, ולייצג דרך אחרת, דרך של פשרה, של פרגמטיות, זו שאפיינה יותר מכל את דרכו החינוכית של ראש הישיבה זצ"ל. יש קונה עולמו בשעה אחת".

עמר בר לב מאפיית אנג'ל חרם הרב גרשון אדלשטיין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 114 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד