1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

בעקבות חשיפת 'בחדרי': פרטים חדשים על החרדי וולטר סוריאנו • צפו

הוא מנהל חברה שעסקה באיסוף מידע מודיעיני אזרחי, שבין השאר העסיקה יוצאי 8200, סיירת מטכ"ל ויחידות מודיעיניות נוספות: פרטים חדשים על איש העסקים החרדי וולטר סוריאנו צפו בכתבתו של צח שפיצן ב'כאן11'
Print אלי כהן , כ"ח שבט תשע"ח 13/02/2018 13:40

וולטר וולטר סוריאנו. צילום: קובי הר צבי, בחדרי חרדיםבעקבות חשיפת 'בחדרי חרדים', גם ב'כאן11' התחקו אחר האיש ששמו עלה בשלושת הימים האחרונים לכותרות בעקבות סערת הראיון שהעניק מפכ"ל המשטרה לתכנית 'עובדה' ופירסמו אמש פרטים חדשים אודות החרדי וולטר סוריאנו מלונדון.


באדיבות 'כאן11'כזכור, שמו של סוריאנו, עלה לכותרות, בעקבות רמיזות המפכ"ל אלשיך על איש העסקים וולטר סוריאנו, מלונדון עליו נטען לאחרונה כי אסף מידע נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקי ראש הממשלה.

פרקליטו של סוריאנו, עו"ד אילן בומבך, אמר בשמו בהתייחסותו לכתבה שפורסמה ב'חדשות' על ידי כתב המשטרה משה נוסבאום: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

סוריאנו הוסיף דרך עורך דינו: "לעולם לא הייתי מעלה בדעתי אפשרות לשבש הליכי משפט".

כתב 'בחדרי חרדים' משה ויסברג התחקה בלונדון ובישראל אחרי ר' צבי זאב (וולטר) סוריאנו וגילה כי מדובר באדם חרדי המנהל אורח חיים חרדי קפדני ביותר.

בכתבה שפורסמה כאן 'בחדרי חרדים' ביום ראשון, נחשף כי סוריאנו נולד בארגנטינה לפני חמישים שנה בכ"ב כסלו תשכ"ח לאביו שהיה מקהילת יוצאי דרום אמריקה. הוא התחזק על ידי הגאון רבי משה שפירא זצ"ל מגדולי בעלי המחשבה בדור האחרון והוא חרדי לכל דבר, הוא גם נוהג את המנהגים כמנהג בני אשכנז.

בעברו תושב רמות ומעלות דפנה בירושלים כיום בלונדון וגם לו דירה בירושלים, הוא פתח בית כנסת בשכונת גולדרס גרין על שמו ולזכרו של הגאון רבי משה שפירא זצ"ל והוא בעל חסד ענק שמפזר צדקה וחסד.

הוא מתגורר ברחוב צדדי ושקט בשכונה מספר אחד השכנים, רעייתו היא מארגנת כאן בלונדון את כל הכנסים למשל של הרבנית ימימה מזרחי ושל הידברות.

חברת אבטחה שבבעלותו מתעסקת באבטחת משלוחי זהב ויהלומים של אנשי עסקים ובנקים.

לדברי אחד ממכריו "הוא איש דיסרקטי לחלוטין, כאן היה ידוע שהוא מקושר עם ראש הממשלה אבל להגיד שהוא פעל לעשות כאלו דברים בשבילו זה נראה שהדבר רחוק" אמר מכרו.

בניו וחתניו תלמידי ישיבת מיר בירושלים תלמידי חכמים מופלגים. בירושלים בשכונת מעלות דפנה ייסד את הקהילה של רב השכונה הגר"נ אייזנשטיין ובכל שנה בחודש תשרי מגיע מלונדון לשכונה.


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סוריאנו לודון  

  דויד

  • סוריאנו 

   לונדוני

 2. מסכן ביבי, רק צרות מביאים עליו החרדים...  

  שריר