1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חרדי מלונדון: מי אתה וולטר סוריאנו? • פרופיל

האיש שהתקשורת הישראלית נחשפה אליו בעקבות טענות כי אסף מידע נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקי ראש הממשלה: מתגורר בגולדרס גרין החרדית בלונדון. כל הפרטים ב'בחדרי חרדים' על החרדי שפתח בית כנסת בשכונה ובבעלותו חברת אבטחה
משה ויסברג, כ"ו שבט תשע"ח 11/02/2018 23:59

קובי הר צבי וולטר סוריאנו נחשף לראשונה. בתמונה: בוכה בהלווית רבו הגר"מ שפירא זצ"ל. צילום: קובי הר צביהערב (ראשון) פורסמה במהדורה המרכזית על ידי משה נוסבאום תגובה ראשונה לרמיזות המפכ"ל אלשיך על איש העסקים וולטר סוריאנו, מלונדון עליו נטען לאחרונה כי אסף מידע נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקי ראש הממשלה.

פרקליטו של סוריאנו, עו"ד אילן בומבך, אמר בשמו בהתייחסות ראשונה: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

'בחדרי חרדים' התחקה בלונדון ובישראל אחרי ר' צבי זאב (וולטר) סוריאנו וגילה כי מדובר באדם חרדי המנהל אורח חיים חרדי קפדני ביותר.

הוא נולד בארגנטינה לפני חמישים שנה בכ"ב כסלו תשכ"ח לאביו שהיה מקהילת יוצאי דרום אמריקה. הוא התחזק על ידי הגאון רבי משה שפירא זצ"ל מגדולי בעלי המחשבה בדור האחרון והוא חרדי לכל דבר, הוא גם נוהג את המנהגים כמנהג בני אשכנז.

בעברו תושב רמות ומעלות דפנה בירושלים כיום בלונדון וגם לו דירה בירושלים, הוא פתח בית כנסת בשכונת גולדרס גרין על שמו ולזכרו של הגאון רבי משה שפירא זצ"ל והוא בעל חסד ענק שמפזר צדקה וחסד.

הוא מתגורר ברחוב צדדי ושקט בשכונה מספר אחד השכנים, רעייתו היא מארגנת כאן בלונדון את כל הכנסים למשל של הרבנית ימימה מזרחי ושל הידברות.

חברת אבטחה שבבעלותו מתעסקת באבטחת משלוחי זהב ויהלומים של אנשי עסקים ובנקים.

לדברי אחד ממכריו "הוא איש דיסרקטי לחלוטין, כאן היה ידוע שהוא מקושר עם ראש הממשלה אבל להגיד שהוא פעל לעשות כאלו דברים בשבילו זה נראה שהדבר רחוק" אמר מכרו.

בניו וחתניו תלמידי ישיבת מיר בירושלים תלמידי חכמים מופלגים. בירושלים בשכונת מעלות דפנה ייסד את הקהילה של רב השכונה הגר"נ אייזנשטיין ובכל שנה בחודש תשרי מגיע מלונדון לשכונה.

עורך דינו אילן בומבך, אמר בשמו הערב לחדשות ערוץ 2 בהתייחסות ראשונה: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

סוריאנו הוסיף דרך עורך דינו: "לעולם לא הייתי מעלה בדעתי אפשרות לשבש הליכי משפט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחח "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים"  

  יהודה

 2. אמירה מתחמקת  

  חי

 3. איש צדיק ובעל חסד עצום  

  יוסף

  • סבלנות, האמת תצא לאור, רוני אלשיך לא אומר דברים לא מבוססים 

   שמשון 1948

 4. וולטר סוריאנו צדיק וישר דרך  (ל”ת)

  K

 5. ר׳ צבי שליט״א  

  שפירא